Aktuality

Projekt pro osoby s mentálním postižením "Pomáháme fotografiemi"

11.09.2017

Projekt pokračuje již druhým rokem a snaží se propojit zážitky osob s mentálním postižením s okolním světem. Posláním projektu není vzbuzovat ve veřejnosti soucit s mentálně postiženými, ale otevřít jim jejich barevný svět a umožnit všem přispět k rozšiřování tohoto světa dále.

Patronát nad projektem přijaly známé osobnosti, které se aktivně zapojují do našich aktivit, ať už je to Dana Drábová, herečka Milena Steinmasslová, výtvarnice a herečka Iva Hüttnerová, fotografové Robert Vano a Lenka Hatašová, kapela Sto zvířat a nebo barista Adam Neubauer.

Do projektu je zapojeno 12 organizací (stacionáře, domovy či ústavy - konkrétní organizace uvádím v p.s.), které se starají celkem o více jak 1000 klientů. A pro ně je letos připraven festival s názvem Odpoledne na pohodu, který proběhne v Týdnu sociálních služeb, a to 3.10. v pražské ZOO.

V rámci festivalu, který proběhne 3.10. od 13-18h, proběhne koncert kapely Sto zvířat, společná divadelní, taneční a hudební představení mentálně postižených s patrony projektu (všichni patroni budou na festivalu přítomni), workshopy řemeslných dílen, vernisáž výstavy fotografií osob s mentálním postižením nebo prezentace chráněných dílen a tréninkových pojízdných kaváren, ve kterých pracují mentálně postižení.

Celý festival je otevřený veřejnosti. Na tomto festivalu bude zároveň zahájena putovní výstava fotografií osob s mentálním postižením, které byly pořízeny všemi 12 organizacemi a která bude putovat od října 2017 do června 2018 po celé republice a hostit ji budou významné výstavní prostory v jednotlivých regionech. Zároveň ten den spustíme komunitní web pro veřejnost i mentálně postižené.

 

Více informací je také na FB profilu projektu "Pomáháme fotografiemi" či na webu www.fotografiemiproradost.cz.

 

Článek

 

 

Zpět
Kontakt
apsscr APSS ČR
Vančurova 2904
390 01 Tábor

Tel./fax: +420 381 213 332
E-mail: apsscr@apsscr.cz
www.apsscr.cz
Intranet
Login:
Heslo:  
Realizace webu
iresoft
© 2011 IRESOFT s.r.o.